موارد استفاده از سند بلاست ها چیست ؟

موارد استفاده از سند بلاست ها چیست ؟

 

در مقالات پیشین درباره اینکه سند بلاست ها چگونه کار میکنند و به چه کاری میآیند گفتیم و گفتیم که این نوع دستگاه ها معمولا شامل چه نوع مواردی هستند و باید در کدام یک از این موارد از چه نوع سند بلاست ی استفاده نمود اما در این مبحث می خواهیم تا درباره اینکه سند بلایت ها چه کارهایی انجام میدهند صحبت کنیم ..

 

پس با ما همراه بمانید ..

 

در تعریف سند بلاست ها گفتیم که در واژگان انگلیسی به چه معنایی است و همینطور گفته شد که واژه سندبلاست (sandblast) یک واژه انگلیسی است ، معنی کلمه به کلمه آن عبارت است از :


سند (sand) به معنی ماسه و بلاست (blast) به معنی انفجار و پرتاب میباشد. سندبلاست – sandblast عبارت است از سیلیس پاشی – ماسه پاشی یا مسباره و پرتاب ماسه و شن با فشار بسیار زیاد هوا را سندبلاست می گویند.

 

در مبحث تاریخچه سند بلاست گفتیم که سند بلاست ها از چند سال پیش به وجود امده اند اما خوب در این مطلب برای مرور و یادآوری خودت شما مشتری عزیز توضیحی اختصاری خواهیم داد: 

 

تاریخچه سندبلاست:

Benjamin Chew Tilghman  مخترع اولین دستگاه سندبلاست می باشد. تاریخچه هر چیزی بوجود آورنده آن است و تاریخچه سندبلاست نیز مخترع آن …  Benjamin Chew Tilghman  تیلگمن مردی است که با دقت در محیط خشن اطراف خود توانست سندبلاست را اختراع کند. نقل شده است روزی ژنرال تیلگمن از پشت شیشه پنجره اتاق خود مشغول نگاه کردن به افراد خود بود، که  متوجه مات شدن قسمتی ازشیشه پنجره اتاقش شد که درطوفان شن روز قبل در معرض طوفان شن بود...

 

 

موارد استفاده از سند بلاست ها چیست ؟

 

 

سوال اصلی این است که این دستگاه را چه کسی ساخت ؟ 


بله ، تیلگمن به فکر ساختن دستگاهی افتاد که بتواند ذرات ماسه رابا شدت بر روی سطح شیشه پرتاب کند و بدین ترتیب اولین دستگاه سندبلاست جهان ساخته شد . تیلگمن با این کار خدمت بزرگی را به جامعه بشریت عرضه داشت، زیرا در بسیاری موارد هزینه روشهای جایگزین تمیزکاری و آماده سازی قدیمی سطوح، نسبت به سندبلاست بسیار گران قیمت و گاهی غیر ممکن است .

 

همانطور که مشاهده نمودید در اول مطلب درباره اینکه چرا باید از سند بلاست ها استفاده نمود توضیح داده ایم اما می خواهیم در ادامه بیشتر درباره اینکه چگونه باید از سند بلاست ها استفاده نمود و کار برد آن ها چیست بگوییم :

 

زنگ زدایی – ماسه زدایی – و رنگ برداری سطوح داخلی و خارجی قطعات
پوایش مات و تمیز کاری انواع قالبهای صنعتی 


زبر کردن سطوح قطعات ( با استفاده از ساینده های مخصوص ) جهت بهینه انجام شدن عملیات لعابکاری و تفلون کاری برای ماندگاری و کیفیت یهتر


 آماده کردن سطوح قطعات جهت انجام انواع آبکاریهای صنعتی – تزئینی یا رنگ


مات کاری – تمیز کاری و آماده کردن قطعات (سندینگ – sanding ) جهت ارائه در بازار را میتوان انجام داد..


حک کردن نوشته و نقوش مختلف و گود برداری و یا برجسته کاری آنها برروی سطوح شیشه ای – چوبی – MDF – کاشی – سرامیک و طلق که بیشتر برای انجام امور تجاری – تبلیغاتی و تزئینات دکور مورد استفاده میباشد

 

موارد استفاده از سند بلاست ها چیست ؟

 

در بالا سعی کردیم تا بعد از مرور اختصاری برروی تعریف سند بلاست ها برای شما موارد قابل استفاده از سند بلاست ها گفته بشه از اینکه ما را با نگاه خود همراهی نمودید متشکریم ...

 

ابزار بلاست فروشگاهی برای شماست ...

 

موارد استفاده از سند بلاست ها چیست ؟