فروش و کاربرد و انواع دریل های شارژی

 

 فروش و کاربرد و انواع دریل های شارژی 

 

کاربرد دریل‎ها‏ی شارژی:

 

انواع ابزار دریل شارژی توسط يك باطري قابل شارژ تغذيه می شوند. این ابزار براساس نوع كار بین سايزهای كوچك تا بتون كن‎ها‏ي بسيار قوي ساخته مي شوند. از این رو هم چون دريل‎ها‏ی برقي براي ارتباط با الكتريسيته به سیم نیازی ندارند. یکی از تفاوت‌های این نوع دریل‎ها‏ با نوع برقی در هزینه و قیمت آن‌ها می‌باشد که قیمت بالاتری دارند. این نوع دریل‎ها‏ برای مکان‌هایی که به ‎سیم برق و پریز دسترسی وجود ندارد، و نيازمند به سوراخ‌كاري در ديوار يا چوب يا فلز و يا بستن تعداد زيادي پيچ است، مناسب می باشد. همچنین برای نصب کابینت در آشپزخانه‎ها‏ که مدام باید دریل را جابه جا نمود، دریل‎ها‏ی شارژی بهتر از نوع برقی هستند

 

 

فروش وکابرد و انواع دریل های شارژی

 

 

دریل‎ها‏ به چندین نوع تقسیم بندی می‌شوند که عبارتند از:


1- دریل‎ها‏ی نیمه صنعتی :  دریل‎ها‏ی نیمه صنعتی برای مصارف عمومی به کار برده می شوند. این نوع دریل‎ها‏ی قابلیت زیادی برای کارهای سنگین و طولانی ندارند و برای مدت زمان کوتاه مورد استفاده قرار می‌گیرند به همین دلیل بیشترین مصرف را در کارگاه‎ها‏ی کوچک و خانه‎ها‏ دارند. از جمله ویژگی‎ها‏ی این نوع دریل سبکی وزن، داشتن دو حالت چکشی و ساده می باشد و اغلب برای سوراخ کاری‎ها‏ی مختلف روی دیوار، آهن، چوب و... قابل استفاده هستند. همچنین کلید دریل نیمه صنعتی باید الکترونیکی و یا دیمردار باشد تا بتوان آن‌ها برای سوراخ کاری روی سطوح لغزنده استفاده نمود و نهایت قطر سوراخ کاری آن نباید از 13 میلیمتر بیشتر باشد.

 

2- دریل‎ها‏ی ساده :  انواع ابزار دریل شارژی ساده برای سوراخ کاری بر روی سطوح چوبی و فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرند و دارای سه نظام 6 تا 32 میلیمتری مته گیر می‌باشند. دریل‎ها‏ی ساده حالت چکشی ندارند و دارای چپ گرد و راست گرد و حالت دیمر گیر بکس قوی و یا متوسط و ... می‌باشند. 3- دریل ضربه ای یا دریل چکشی انواع ابزار دریل شارژی چکشی دریلنیز همچون نوع قبلی می باشد اما دارای حالت ضربه یا چکش است و همچون دریل خانگی برای کار‎ها‏ی سنگین تر کاربرد دارد. دریل‎ها‏ی چکشی عموما برای سوراخ کاری بر روی انواع کانی‎ها‏ قابلیت استفاده دارند و برای سورخ کاری سطوح با قطرهای بالا مناسب نیستند.

 

4- دریل بتون کن:  دریل بتون کن عامل قدرت درگیری انواع چرخ دنده‎ها‏ کوچک و بزرگ را ندارد و در آن از سیستم رینگ و پیستون استفاده شده است. این سیستم به علت قدرت بالا می تواند سوراخ کاری با عمق و قطر بالا را انجام ده و در 2 مدل عمده بتون کن 4 شیار و بتون کن 5 شیار در بازار موجود است. 5- دریل چکش تخریب این نوع دریل برای تخریب و یا ایجاد حفره در قطر‎ها‏ی بالا مورد استفاده قرار می گیرد و به سه نوع چکش تخریب چهار شیار (برای کارهای سبک)، چکش تخریب پنج شیار (برای کارهای سنگین) و چکش تخریب پیکور (برای کارهای حجم بالا و مناسب برای تخریب کف) قابلیت استفاده دارند. در این این دریل حالت دوران و گردش کاربرد ندارد و تنها قلم حرکت رفت و برگشت را بر عهده می گیرد. دریل چکش تخریب برای کنترل قدرت و سرعت ضربه، دارای حالت دیمر می باشد.

 

 

فروش  و کاربرد انواع دریل های شارژی

 


دریل شارژی و لوازم جانبی آن
 

5- دریل چکش تخریب : این نوع دریل برای تخریب و یا ایجاد حفره در قطر‎ها‏ی بالا مورد استفاده قرار می گیرد و به سه نوع چکش تخریب چهار شیار (برای کارهای سبک)، چکش تخریب پنج شیار (برای کارهای سنگین) و چکش تخریب پیکور (برای کارهای حجم بالا و مناسب برای تخریب کف) قابلیت استفاده دارند. در این این دریل حالت دوران و گردش کاربرد ندارد و تنها قلم حرکت رفت و برگشت را بر عهده می گیرد. دریل چکش تخریب برای کنترل قدرت و سرعت ضربه، دارای حالت دیمر می باشد. 6- دریل نمونه بردار انواع ابزار دریل شارژی نمونه بردار جهت ایجاد سوراخ‎ها‏یی با قطر بالا مورد استفاده قرار می گیرد و در حین سوراخ کاری حتی بتون مصلح را نیز برش می‌دهد. این نوع دریل قیمت بالایی دارد و به همین دلیل در پروژه‎ها‏ی خاص کاربرد دارند.

 

6- دریل نمونه بردار :  انواع ابزار دریل شارژی  نمونه بردار جهت ایجاد سوراخ‎ها‏یی با قطر بالا مورد استفاده قرار می گیرد و در حین سوراخ کاری حتی بتون مصلح را نیز برش می‌دهد. این نوع دریل قیمت بالایی دارد و به همین دلیل در پروژه‎ها‏ی خاص کاربرد دارند.

 

 فروش و کاربرد و انواع دریل های شارژی