فروش نازل gun سند بلاست

در این مطلب میخواهیم درباره نازل سند بلاست صحبت کرده و اطلاعات کافی در این باره به شما بدهیم.

 

نازل سند بلاست چیست

پاکسازی به روش گریت بلاستینگ ( ماسه پاشی ) یا سندبلاست یک عملیات بر روی سطوح است که در صنایع مختلف و در انواع مختلف کاربرد دارد. گریت بلاست یا سندبلاست عملیاتی است که در بسیاری از صنایع به طور وسیع و گسترده با اهداف کاملا متنوع بر روی سطوح مختلف همچون فلز ، شیشه ، چوب و ...... انجام میگیرد   .
سند بلاست در واقع روشی است که در آن ساینده با شتاب بسیارزیاد از درون یک نازل به کمک فشار هوا بر روی سطوح پرتاب شده و موجب پاکسازی سطح می شود .


تعریف دیگر سندبلاست :
سندبلاست را این گونه نیز میتوان تعریف کرد: سندبلاست یک روش بسیار موثر در شکل دهی ، پاکسازی ، یا هموار نمودن  انواع  سطوح است . نتیجه این روش بر روی سطوح مشابه روش سمباده زدن با ورقهای سمباده است با این تفاوت که  در روش سندبلاست مشکلاتی از قبیل ایجاد گوشه یا برآمدگی در سطح پایانی وجود نخواهد آمد . به علاوه اگر بخواهیم سند بلاست را بصورت لغوی و جز به جزبررسی کنیم ، سند ( sand ) به معنی ماسه و بلاست (blast ) به معنی انفجار است یا ماسه پاشی با فشار بسیار بالا.

فروش نازل gun سند بلاست


انواع ساینده : 
ساینده هایی که در صنعت بلاستینگ ( سند بلاست ) استفاده می شود بر پایه نیاز و اثری که می بایست بر روی سطوح از خود بر جای گذارند انواع مختلفی دارد.
تعدادی از ساینده های متداول به شرح زیر میباشد.

 

نازل سندبلاست چیست

 

نازل سندبلاست یکی از قسمت های اصلی دستگاه سندبلاست می باشد که ذرات ساینده با فشار از انتهای آن خارج شده و به سمت سطح مورد نظر پرتاب می شوند. نازل های سندبلاست، دنیای متنوعی دارند و از جنس ها و در ابعاد مختلفی ساخته شده اند. در این مطلب سعی داریم در مورد نازل سندبلاست به طور کامل صحبت کنیم. در پایان این مطلب به خوبی می توانید به اهمیت نازل پی برده و از جزئیات آن آگاهی پیدا کنید.

 

نازل سندبلاست از دو قسمت اصلی تشکیل شده است: بدنه اصلی نازل و نوک نازل یا سر نازل. نازل هایی که در سندبلاست استفاده می شوند از نظر ساخت بدنه به چند صورت وجود دارند؛ در یک مدل از نازل، یک دریچه ساده در بدنه آن تعبیه شده است که می توان توسط آن، جریان مواد ساینده را کنترل نمود؛ انتخاب این نوع نازل برای عملیات سندبلاست به نوع دستگاه بستگی دارد. برخی دیگر از مدل های نازل، یک شیر کنترل کننده دارند که اپراتور با استفاده از شیر کنترل می تواند حجم خروجی ذرات ساینده را کنترل کند؛ کارکردن با این مدل نازل سندبلاست به لحاظ طراحی دستگاهوری آن، کمی دشوار است. در ادامه به بررسی این دو مدل از نازل سندبلاست می پردازیم.

 

1-نازل های تفنگی (سایفون –Siphon Nozzles)

نازل های تفنگی شکل، رایج ترین نازل های سندبلاست هستند که کارکردن با آن ها بسیار راحت است. ساختار این نازل مانند تفنگ است و اپراتور می تواند با فشار دادن ماشه تفنگ نازل، میزان خروجی ذرات ساینده را کنترل کند. به عبارت دیگر، خاموش و روشن کردن نازل با استفاده از این ماشه انجام می گیرد. نمونه ای از این نازل را در شکل زیر مشاهده می کنید.

نازل تفنگی

فروش نازل gun سند بلاست

2- نازل فشاری (Pressure Pot Nozzles)

 

این دسته از نازل ها به انواع مختلف دسته بندی می شوند:

 

نازل دریچه ای:

این نوع نازل از لحاظ شکل ظاهری مانند شیرهای گاز است؛ قسمت توپی شکل داخل این نازل توسط دسته آن باز و بسته می شود و از این طریق، ذرات ساینده می توانند از سر نازل سندبلاست خارج شوند. بزرگ ترین مزین نازل های دریچه ای، ارزان بودن و ساده بودن ساختار آن است؛ عیب اصلی نازل دریچه ای این است که شیر نازل باید یا کاملاً باز یا کاملاً بسته باشد، حد متوسط برای این نازل وجود ندارد لذا کنترل ساینده در این حالت کار سختی خواهد بود.

 

نازل پِدالی:

نازل های پِدالی، نازل هایی هستند که توسط پای اپراتور – مانند پدال ترمز خودرو - کنترل می شوند؛ مزیت این نازل، سهولت کار با آن است و بدون دخالت دست می توان جریان مواد سایشی را کنترل کرد. عیب اصلی نازل های پِدالی، قیمت بالای آن ها و عدم کارکرد مناسب با فشار هوا می باشد.

 

نازل جریان متغیر: این نوع نازل مانند نازل های تفنگی است با این تفاوت که کنترل خروجی ساینده ها با استفاده از یک فنر انجام می شود. کنترل ساده این نازل از مزیت اصلی آن است اما عیب آن این است که دست اپراتور پس از مدت زمان طولانی در سندبلاست، خسته می شود.