راهنمای خرید دریل: چگونه بهترین دریل چکشی را برای استفاده ی خانگی تهیه نماییم ؟

راهنمای خرید دریل: چگونه بهترین دریل چکشی را برای استفاده ی خانگی تهیه نماییم ؟

مزیت های استفاده از دریل

آیا تا به حال از دریل چکشی استفاده کرده اید؟ آیا نحوه ی استفاده از ابزار برقی را می دانید؟

اجازه دهید سوال خود را این گونه بیان کنیم. تصور کنید در منزل حضور دارید و همسر شما از شما می خواهد تا ساعت جدیدی را که خریداری نموده کنار دیوار آویزان نمایید.

یا فرزند شما از شما کمک می خواهد تا برای تابلویی که به او هدیه داده اند سوراخی در دیوار اتاقش ایجاد کنید.

و یا مثلا مادر شما پیشنهاد می کند برای مرتب نمودن کتاب هایتان چند قفسه در اتاق خود کنار دیوار نصب نمایید یا از شما می خواهد مبلمان منزل را تعمیر نمایید.

آیا از ابزار برقی مانند دریل چکشی استفاده می کنید یا از روش قدیمی چون چکش و میخ استفاده می کنید؟

برای سوراخ کردن یک دیوار یا تخته در خانه، گزینه های مختلفی وجود دارد. یک راه سنتی و قدیمی برای این کار وجود دارد. چکش و میخ را بردارید و شروع به کوباندن چکش بر روی میخ نمایید.

البته با این روش شما واقعاً نمی توانید عمق سوراخ را کنترل کنید یا چند بار با چکش به انگشت شست خود ضربه می زنید. هم چنین با استفاده از آن ممکن است دیوار یا سطحی که در آن سوراخ ایجاد می کنید را خراب کنید و دیوار ظاهر نامناسبی به خود بگیرد. آیا ریسک تمام این اتفاقات ممکن را می پذیرید؟

در عوض ، ما به شما پیشنهاد می کنیم که شما ابزار مناسب تری را برای این کار انتخاب کنید. ابزار برقی چون دریل چکشی

شگفت آور است که وقتی ابزار مناسبی در اختیار دارید ، چه مقدار کارها سریعتر پیش می روند. در این حالت ابزار مناسب می تواند یک دریل برقی مانند دریل چکشی باشد. شما از اینكه دقیقاً چگونه می توانید سوراخ هایی با اندازه های مختلف برای آویزان كردن تابلوها یا تعمیر مبلمان ایجاد كنید ، تحت تأثیر قرار می گیرید ، همه ی این ها نیز در حالی اتفاق می افتد كه شست خود را بدون آسیب دیدگی نگه دارید.

دریل ها می توانند چندین عملکرد عالی دیگر از جمله تکان دادن ملات و سفت کردن و باز کردن پیچ ها را به سرعت انجام دهند ، بدون توجه به این که اندازه یا نوع سر پبچ چگونه باشد.

اگر قرار است کارهای DIY را انجام دهید (Do It Yourself)، یک دریل برقی می تواند یکی از ضروری ترین ابزارهای مورد نیاز شما باشد.

انواع دریل ها

شما می توانید راهنمای خرید دریل برای انواع مختلفی از آن ها را پیدا نمایید. در این جا تفاوت اصلی بین دریل ها بابت طراحی سیم و کابل آن و در واقع وجود یا عدم وجود سیم می باشد. البته در این جا معیار دسته بندی این موضع می باشد. در غیر این صورت دریل ها از لحاظ کاربردی به گروه های دیگری دسته بندی می شوند که در سایت قابل مشاهده هستند.

دریل های بی سیم:

دریل های بی سیم تقریباً محبوب ترین نوع دریل برای استفاده در خانه هستند. این دریل ها با باتری قابل شارژ کار می کنند که در قسمت انتهای دسته دریل جا دارد. این موضوع باعث می شود تا ابزار ، به خوبی در دست نگه داشته شود. ظرفیت باتری در واحد ولت اندازه گیری می شود. دریل های بی سیم این امکان را به شما می دهند که بدون نیاز به نگرانی بابت یافتن پریز برق ، در هر مکانی کار کنید ، که این موضوع نیز یک ویژگی ضروری می باشد.

دریل های سیمی:

اگر دریلی دارید که از پدر یا مادربزرگ شما به شما رسیده است ، احتمالاً یک دریل سیمی می باشد که فقط هنگام وصل شدن به یک پریز برق از آن استفاده می شود. دریل های سیمی در اوایل به وجود آمدن دریل های بی سیم محبوب باقی ماندند. زیرا مدل های بی سیم قدرت لازم برای رقابت با دریل سیمی را نداشتند و از لحاظ قدرت در حد و اندازه های آن نبودند.

با این حال ، این اختلاف با پا به بازار گذاشتن مدل های جدیدتر بی سیم به طور قابل توجهی جبران شده است. با استفاده از یک دریل سیمی ، دیگر لازم نیست نگران تمام شدن باتری شوید ، که این مهمترین مزیت آنسبت به مدل های بی سیم است.

دریل های تخصصی تر مانند دریل های چکشی در دسته سیمی قرار می گیرند. همچنین در راستای نکات راهنمای خرید دریل باید بدانید که می بایست اندازه چاک دریل را در نظر بگیرید. هر دریل می تواند قطر مشخصی از ساقه یک دریل را بپذیرد. ساق آن قسمتی است که مقابل شیارهای دریل قرار می گیرد.

با توجه به راهنمای خرید دریل به چیزی در آن دقت کنیم؟

زمانی که در حال تحقیق برای خرید یک دریل هستید، باید به کلیه ویژگی های مختلفی را که این ابزار دارا می باشند ، فراتر از سیمی یا بی سیم بودن ، توجه نمایید.

حتی اگر دریل ها از طراحی و ظاهر مشابهی برخوردار باشند ، قطعاً همه ی آن ها با هم برابر نیستند.

آمپر:

روش اصلی برای اندازه گیری قدرت حفاری برای دریل های سیمی آمپر می باشد. برای اکثر کاربران خانگی ، یک دریل سیمی به اندازه ی 6 یا 8 آمپر کافی خواهد بود.

باتری:

در بیشتر دریل ها از باتری قابل شارژ Li-ion استفاده می شود. این باتری ها صدها بار استفاده می شوند و انرژی کافی را برای کار کردن دریل برای چندین ساعت استفاده ی مداوم را فراهم می کنند. دریل های بی سیم قدیمی تر ممکن است از فناوری قابل شارژ NiCd استفاده کنند.

چاک:

در دریل بی سیم معمولاً از یک دسته چرخشی استفاده می شود که به شما امکان می دهد ناحیه ای از دریل را که نگه می دارد به راحتی سفت و یا شل کنید (اصطلاحا به آن چاک می گویند). چاک را کمی شل کرده و دوباره آن را محکم کنید تا قبل از استفاده کمی از آن مطمئن شوید. برخی از دریل های سیمی قدیمی به یک دکمه یا کلید برای شل کردن و سفت کردن چاک احتیاج دارند.

نور:

برخی از دریل ها شامل یک چراغ LED ، در نزدیکی چاک هستند. این ویژگی بسیار عالی است که به شما امکان می دهد هنگام کار در شرایطی که هوا تاریک است به راحتی بتوانید کار خود را انجام دهید.

سوئیچ معکوس:

یک سوئیچ ضامن بین حالت چرخش رو به جلو و معکوس آن ، که در سر دریل سوئیچ می شود.

سرعت:

بیشتر دریل های برقی تنظیمات مربوط به سرعت متفاوتی را دارا می باشند ، که چرخش ها را در هر دقیقه با واحد RPM تنظیم می کند. (تعداد چرخش هایی که سر دریل یا مته می تواند انجام دهد.)

تنظیم بر روی سرعت سریع برای ایجاد حفره ها مناسب است، در حالی که تنظیم روی سرعت کند تر برای استفاده از حالت پیچ گوشتی آن .

البته شما می توانید سرعت را از طریق سوئیچ ضامن کنترل کنید.

ماشه:

برای شروع چرخش سر دریل ، ماشه (در واقع دکمه ی روشن شدن) را فشار می دهید. ماشه را رها کنید تا چرخش متوقف شود.

ولتاژ:

روش اصلی برای اندازه گیری قدرت حفاری برای یک دریل بی سیم ولتاژ آن  می باشد. دریلی که دارای ولتاژ بالاتر است ، توانایی بیشتری برای نفوذ به مواد سخت تر دارد یا سرعت بیشتری برای وصل کردن و یا جدا کردن پیچ ها را دارا می باشد. بیشتر دریل های بی سیم برای استفاده در منزل در دامنه 12 تا 18 ولت جای می گیرند ، اما برای به دست آوردن قدرت بیشتر می توانید دریل های 20 تا 24 ولت را خریداری کنید.