راهنمای خرید بکس بادی: نکات مهم خرید بکس بادی

راهنمای خرید بکس بادی: نکات مهم خرید بکس بادی

راهنمای کامل و جامع خرید بکس بادی

راهنمای خرید بکس بادی

بکس های بادی یکی از ابزار آلات پر کاربرد و مفید است. بکس بادی باعث می شود تا کار کردن با پیچ ها و مهره ها بسیار ساده تر و آسان تر از گذشته شود. یکی از ابزار هایی که می توان در جعبه ابزار تمامی مکانیک ها و تکنسین ها یافت آچار بادی یا همان بکس بادی است. اما سوالی که وجود دارد این است که راهنمای خرید بکس بادی مناسب چیست؟ با وجود انبوه محصولات و برند ها در بازار ابزار آلات انتخاب یک مدل مناسب و خوب ممکن است کمی سخت و دشوار باشد. به همین علت قصد داریم در این مقاله از سری مقالات آموزشی ابزاربلاست راهنمای خرید بکس بادی را با یکدیگر بررسی کنیم.

راهنمای خرید دریل

بکس بادی چیست؟

 

قبل از به سراغ راهنمای خرید بکس برویم بهتر است با نحوه کارکرد بکس بادی آشنا شویم. بکس بادی یکی از ابزار هایی است که در تمامی آپاراتی ها یافت می شود. مکانیک ها از آچار بادی برای باز و بسته کردن پیچ و مهره لاستیک ها استفاده می کنند. اگر به قدرت و نیروی بیشتری برای کار با مهره ها و پیچ ها نیاز داشته باشیم به سراغ بکس بادی می رویم. نحوه کار کردن بکس بادی چگونه است؟ بکس بادی به کمک گشتاور بالایی که تولید می کند به جنگ مهره ها و پیچ ها می رود. بکس های بادی ممکن است در سایز ها و مدل ها مختلف تولید و عرضه شوند. اما همه آن ها تحت یک قاعده و اصول مشخصی کار می کنند. درون آچار بادی یک قسمت چرخنده وجود دارد. موتور دستگاه انرژی مورد نیاز خود را از طریق روتر موجود دریافت می کند. به کمک این انرژی آچار های بادی گشتاوری را تولید می کنند که هیچ انسانی قادر به تولید آن نیستند. بعد از مرحله نوبت به انتقال قدرت تولیدی موتور بکس بادی به سمت بخش چکشی دستگاه است. قسمت چکشی مانند آچار بادی از طریق نیروی موتور به حرکت در می آید. از همین طریق می توان پیچ ها و مهره های مختلف را با دقت بسیار بالا باز و بسته کرد.

بیشتر بخوانید - راهنمای خرید دریل
 

منبع تغذیه بکس بادی چیست؟

 

از رایج ترین منابع تغذیه آچار های بادی می توان به کمپرسور های باد اشاره کرد. از مزایای استفاده کردن از فشار هوا به عنوان منبع تغذیه می توان به موارد زیر اشاره کرد: • سر و صدای کم • بهره وری بالا • سهولت استفاده • انرژی تجدید پذیر بنابراین اینکه بکس های بادی از فشار هوا به عنوان منبع تغذیه خود استفاده می کنند بسیار عملی هوشمندانه و درست است. هنگام خرید بکس بادی به چه نکاتی توجه کنیم؟ به طور بکس های بادی در 3 عامل با یکدیگر تفاوت دارند. این 3 عامل که باعث تعیین کارایی آچار های بادی می شوند عبارتند از:

  1. سرعت
  2. میزان گشتاور
  3. سایز شفت

در ادامه راهنمای خرید بکس بادی قصد داریم این عوامل را به صورت جداگانه بررسی کنیم.

راهنمای خرید بکس بادی

سرعت بکس بادی:

 

آچار های بادی را بر اساس تعداد ضرباتی که آن ها در دقیقه به شفت وارد می کنند می سنجند. در حقیقت سرعت بکس بادی نشان از تعداد دفعاتی که این آچار در هر دقیقه می تواند به شفت نیرو وارد کند. بنابراین واحد سنجش سرعت آچار های بادی دور بر دقیقه یا به اختصار RPM است. در حقیقت هر چه تعداد این ضربات در دقیقه بیشتر باشد آچار با سرعت بیشتری پیچ ها و مهره ها را باز و بسته می کند. در نتیجه یکی از نکات مهم در راهنمای خرید بکس بادی سرعت آچار بادی است. بهتر سرعت آچار را متناسب با فعالیت خود تنظیم کنید تا از آسیب رسیدن به پیچ ها جلوگیری کنید.

گشتاور بکس بادی:

 

مهمترین ویژگی و فاکتوری که در هنگام خرید آچار های بادی باید به آن توجه داشته باشید گشتاور تولیدی بکس بادی است. در حقیقت عاملی که شما را به خرید بکس های بادی ترغیب می کند میزان گشتاوری است که آن ها در اختیار شما می گذارند. اگر قصد تهیه محصولی را دارید که بتوانید به کمک آن به راحتی کارهای خود را به اتمام برسانید، بهتر است محصولی را خریداری نمایید که حداقل گشتاور 200 نیوتون متر را داشته باشد.

راهنمای خرید بکس بادی

سایز شفت بکس بادی:

 

سایز شفت بکس بادی مشخص می کند که چه سایز پیچ هایی را می توان به کمک این دستگاه باز و بسته کرد. معمولا سایز شفت را متناسب با کار مورد نظر انتخاب کنید. سایز شفت 2/1 اینچی جز رایج ترین سایز ها است که برای کار های مختلف و آپاراتی ها قابل استفاده است.

سخن نهایی

 

راهنمای خرید بکس بادی به شما این امکان را می دهد تا محصولی را خریداری کنید که تمام نیازهای شما را بر طرف کند. امیدواریم توانسته باشیم تا در این مقاله شما را در امر خرید بکس بادی یاری کرده باشیم. در صورت وجود هر گونه مشکل و یا سوال می توانید با کارشناسان و متخصصان ابزار بلاست در ارتباط باشید.

منبع: www.medium.com