خرید ابزارالات برقی

اگر شما با اصطلاحات رایج مربوط به ابزار آلات برقی آشنا نیستید پس احتمالا از این موضوع که به یک مغازه ابزار آلات بروید و ابزار مناسب با نیاز خود را پیدا کنید هراس دارید. در بازار تنوع محصولات بسیار بالایی مشاهده میشود که آشنایی با تمام خصوصیات آن ها بسیار سخت است.

نه تنها برندهای مختلفی وجود دارد بلکه هر کدام از برندها دارای خصوصیات و مزایای منحصر به فردی هستند. تفاوت در اندازه، توان و کاربرد دستگاه های مختلف باعث شده است که قبل از هرگونه اقدام به خرید داشتن مقداری اطلاعات در مورد وسیله ای که نیاز دارید ضروری باشد. مقداری زمان بگذارید و با وسایل موجود آشنا شوید و با ویژگی هایی که از دستگاه مورد نیاز دارید آشنا شوید و سپس با خیال راحت خرید خود را انجام دهید.

 

 

خرید ابزار آلات برقی

 

 

توان ابزار الات

در بازار امروز دو نوع مختلف دستگاه وجود دارد. بعضی از دستگاه ها به وسیله روش های قدیمی تر انرژی خود را تامین میکنند. این دستگاه ها دارای یک سیم هستند که باید به یک منبع برق وصل شوند تا بتوانند کار کنند. با توجه محل کار، شاید شما یک دستگاه با سیم ضخیم داشته باشید که به یک ژنراتور وصل میشود و روشن میشود اما باز هم مجبور هستید که از یک منبع خارجی برای روشن کردن دستکاه استفاده کنید. میزان انرژی که این دسته از دستگاه ها مصرف میکنند بر حسب آمپر اندازه گیری میشود. از اره ها گرفته تا دریل ها میزان آمپر بیشتر نشان دهنده قدرت بیشتر است. با پیشرفت تکنولوژی و همچنین قابلیت نگهداری الکتریسته بیشتر در در موتورهای کوچکتر، یک رشد پایدار در میزان انرژی که دستگاه های کوچک قادر به تولید هستند مشاهده شد. سال های نه چندان دور یک دستگاه که با ۵ یا شش آمپر کار میکرد جز دستگاه های پر قدرت قلمداد میشد. با یک چشم به هم زدن این عدد بالاتر رفت و در حال حاضر غیر معمول نیست که یک دستگاه با ۱۱، ۱۲ آمپر و یا حتی بیشتر کار کند.

روش دوم برای بررسی میزان توان مربوط به دستگاه هایی است که بدون سیم کار میکنند و انرژی مورد نیاز خود را از درون دستگاه تامین میکنند. ولتاژ نشان دهنده اصلی توان و قدرت این دستگاه ها است. زمانی که اولین دستگاه های بدون سیم (شارژی) وارد بازار شدند یک باتری ۹.۶ ولت به عنوان یک دستگاه با قدرت شناخته میشد و پرچم دار در بازار بود. با توجه به نیاز به انرژی بیشتر برای چرخش و همچنین عمر کاری بالاتر، تولید کنندگان میزان قدرت این باتری ها را تا ۱۲ ولت افزایش دادند و پس از آن تا ۱۴.۴ ولت. و سپس همواره یک افزایش در میزان توان مورد نیاز این دستگاه ها مشاهده شد که به ولتاژ ۳۶ ولت و ولتاژهای بالاتر آن منجر شد. در حال حاضر میتوان باتری هایی یافت که قدرت کافی برای به کار انداختن یک اره تاجی شکل را دارند.

مقایسه توان دستگاه های شارژی و برقی امری ضروری برای حرید بهتر است.

 

مشخصه های ابزار

در کنار این موضوع که شما چه میزان توان نیاز دارید. میزان زیادی از ویژگی های مختلف در دستگاه ها موجود است که تاثیر مستقیمی بر روی راحتی کار با دستگاه دارند. تعامل با پیمان کاران مختلف شرکت های تولید کننده ابزار آلات را به این نتیجه رساند که قابلیت تعویض سریع (quick change) را به مشخصه های دستگاه اضافه کنند. قابلیت تغییر سریع تیغ، مته و یا سه نظام این امکان را به کسانی که در بازه زمانی مشخصی باید کار را تمام کنند میدهد که میزان محصول بیشتری تولید کنند.

علاوه بر این مشخصه قابلیت تعویض سریع، تعداد زیادی از ابزارآلات برقی دارای نشانگر راهنمای لیزری هستند. نشانگر لیزری شاید در دقت برش تاثیر نداشته باشد اما میتواند زمان لازم را برای پیدا کردن خط برش را کاهش دهد.

 

 

خرید ابزار آلات برقی

 

 

برندها

تعداد زیادی از شرکت ها هستند که ابزارآلات برقی تولید میکنند. تمامی شرکت ها نیز در تبلیغات خود دارای قوی ترین، سریع ترین و با دوام ترین محصول هستند. هر زمان که شرکت های بزرگ تولید کننده یک محصول با کیفیت جدید را تولید میکنند به همان اندازه کیفیت در بازار تبلیغات نیز فعال میشوند. تبلیغات میتواند به شما در خرید بهترین دستگاه که نیازهای شما را برطرف میکند کمک کند. تمام شرکت های تولید کننده ابزار در تلاش هستند که در مقابل دیگر شرکت ها در جایگاه بالایی قرار گیرند و لذا با تولید دستگاه هایی با ویژگی های منحصر به فرد، خود را در بازار رقابت پیش میندازند.

 

احتمالا مهمترین چیز زمانی که به یک برند فکر میکنید گارانتی و ضمانت آن است. بسیاری از تولید کنندگان اصلی ابزار آلات با کیفیت خیلی بالا در حال حاضر گارانتی تعویض مادام العمر برای محصولات خود ارایه میدهند. پیشنهاد ما اینست که یکی از این محصولات را خریداری کنید. در صورتی که هزینه زیادی برای خرید یک ابزار برقی میخواهید انجام دهید، مطمین شوید این آخرین ابزاری است که میخواهید برای همیشه بخرید. هیچ دلیلی ندارد که وسیله ای بخرید که گارانتی مناسبی ندارد.

 

به گارانتی و پشتیبانی شرکت ها باید بسیار توجه داشت. از بهترین شرکت های ارائه دهنده خدمات پس از فروش میتوان به برند رونیکس اشاره کرد. این شرکت به صورت رایگان ابزار شما را تحویل گرفته و بعد از انجام تعمیرات آن را به شما باز میگرداند. برخی مواقع مثلا اگر دریل شما خراب شده باشد یک دریل به شما تجویل میدهند تا دریلتان تعمیر شود. از دیگر شرکت های خوب در حوزه گارانتی میتوان به توسن اشاره کرد. شرکت های بوش آ.ا.گ و ماکیتا نیز دارای خدمات پس از فروش خوبی هستند.

 

 

خرید ابزارالات برقی

 

 

قیمت ابزار الات

فاکتوری که خیلی مهم است در خردیدتان قیمت محصول است. باید نسبت مناسبی بین هزینه ای که میخواهید بکنید و امکانات محصول مورد نظر برقرار کنید. همشه محصول گران تر برای شما مناسب تر نیست. برای مثال دریل های خانگی و دریل های نجاری هر کدام  باید دارای ویژگی های خاصی باشد تا نیازتان را برطرف کند. که این ویژگی ها نه باید بیشتر از نیازتان و نه کمتر باشد. از نظر رنج قیمتی برند ها در دسته بندی زیر قرار میگیرند.