ابزار برقی و مشکلات آن

همانطور که دیدید ما در مقالات پیشین درباره تعریف ابزار الات برقی و رعایت نکات ایمنی و همچنین داشتن بهترین ابزار برقی صحبت کردیم با مرور بر مطالب پیشین در این مطلب می خواهیم تا درباره مشکلات ممکن درباره ابزار برقی صحبت کنیم..

 

ابزاربرقی چیست؟ 

 

به کلیه لوازمی که باعث میشود شما کارهایتان را با ابزار برقی انجام دهید و از مجوعه ابزارهایی است که با برق کارمیکنند را ابزار الات برقی میگویند 

 

کاربرد های ابزار برقی :

 

1- راحت تر کردن کار

2-بعضی عوامل فقط با ابزارهای برقی مانند دریل بتن کن قابا انجام است

3- با وجود ابزار های برقی جوامع بشری با بهترین کیفیت کار را انجام می دهند

 

نکات ایمنی هنگام انجام کار با ابزار الات برقی:

 

 

ابزار برقی و مشکلات آن

 

 

 

1- ابزار روشن نمی شود!


الف) اگر ابزار شما روشن نشده و شروع به کار نکند، می تواند نشان از ایراد مهم الکتریکی نظیر خرابی قطعه باشد که نیاز به تعمیر ابزار یا تعویض قطعه خراب است.

 

ب) -کار را با بررسی کلید برق ابزار و اتصالات آن شروع کنید و مطمئن شوید که ایرادی وجود ندارد، چرا که صدمات ناشی از آب و حرارت می توانند در کار نکردن ابزار تقصیر داشته باشند. با استفاده از یک مولتی متر می توانید ولتاژ را در ابزار خود تست کنید و حرکت انرژی الکتریکی را در سیم، کلید و قطعات ابزار تشخیص دهید.

 

ج) تجمع گرد و خاک در داخل یک ابزار می تواند از کار کردن ابزار جلوگیری کند. پس ذغال ها و فنرها جاییست که در قدم بعدی باید چک شود. قسمت ذغال ها بطور کامل شامل اتاقکی که در انتهای موتور بوده و ذغال ها و فنرها در آن قرار دارد و الکتریسیته را به موتور منتقل می کند، ممکن است به مرور زمان فرسوده و یا کوتاه شود. استهلاک ذغال ها را بررسی نموده و در صورت نیاز آنها را تعویض نمایید.

 

د) سیم برق خراب هم می تواند یک ابزار را در حین انجام وظیفه از کار بیاندازد و این ایراد قابل رویت بوده و سیم را می توان تعویض نمود. پیچ خوردگی، شکاف و قطعی ها در سیم، ممکن است جریان برقی را که به کلید ابزار میرود، قطع کند و این مشکل را می توان با استفاده از یک مولتی متر تشخیص داد، چرا که این ابزار می تواند خرابی سیم را به آسانی معلوم کند.

 

 

 

ابزار برقی و.مشکلات آن

 

 

۲- ابزار جان ندارد!

 


ابزار شما روشن می شود اما قدرت آن بقدری کم است که شاید شما ترجیح دهید به عنوان مثال از پیچ گوشتی دستی، کمان اره و یا تلمبه پایی استفاده کنید. هنگامی که ابزار دستی شما سرعتش کاهش یابد و دلیل آن، کمی شارژ باطری نباشد، محتمل ترین دلیل می تواند فرسوده بودن ذغال های کهنه ابزار باشد که باید تعویض شود. ذغال های کربنی، بلوک های کوچک کربن می باشند که جریان الکتریسیته را به موتور انتقال داده و همانطور که اشاره شد،

با استفاده از ابزار، به مرور زمان مستهلک می شوند. اگر توان ابزار شما در حال کاهش بوده و سرعت و قدرتی را که انتظار می رود، ارائه نمی دهد، می تواند نشانگر رسیدن زمان تعویض این قطعات و تعمیر ابزار باشد.

 

از اینکه ما را در این مقاله هم دنبال نمودید صمیمانه متشکریم